Погледнете кои се најновите наслови во охридската Библиотека

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови:“Утро во Франкфурт” – Мирјана Стојановска“Ромска душа” – Јасна Софија Косановиќ“Да се биде прв” – Садије Алити, Шабан Синани“Средновековен збороплет”“Четирите реки на Мишима” – Огнен Коцевски“Мост” – Борис Апостолов“Чекори накај боговите” – Никола Кочовски“Баре

Прочитај повеќе

Сезоната на пастрмајлија е отворена - еве каде може да ја пробате највкусната!

Сезоната на пастрмајлии е отворена! Вкусете ја најубавата пастрмајлија во градот, подготвена на фурна на дрва! Пицерија Немо со најповолна понуда за своите потрошувачи – Голема Пастрмајлија за само 160, денари! Посетете не и уживајте и во вкусни пици, тестенини, салати, пилешки крилца, палачинки.. свежо подготвено, во топол амбиент, со сосема п

Прочитај повеќе

Започна спортската лига во футсал за пионери

Спортската лига во Футсал за пионери (првото коло) започна денес во балон салата “Климент Колески”.Во рамки на првото коло се постигнаа следните резултати:ОУ Живко Чинго Велгошти- ОУ Св.Климент Охридски 2:1ОУ Братство Единство – ОУ Григор Прличев 0:1ОУ Христо Узунов -ОУ Ванчо Николески Лескоец 1:1ОУ Кочо Рацин – ОУ Св.Наум Охридски Пештани

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива