Безвременска убавина која нема цена

Добра ноќ ви посакуваме со фотографија за која не се потребни зборови. Восхитувачка убавина - да, ова е Охрид.

Прочитај повеќе

Утре, (недела,01.07.2018), ќе се одиграат завршните натпревари од меморијалниот турнир во мал фудбал Ѓоко Чингоски во с.Велгошти

Утре, (01.07.2018) ќе се одиграат завршните натпревари од меморијалниот турнир во мал фудбал Ѓоко Чингоски во с.Велгошти. Финалните натпревари ќе ги играат екипи кои ќе се борат за првите три места на турнирот, а соодветно ќе бидат наградени со симболични парични награди и тоа: екипата која ќе биде дефинитивен победник на турнирот ќе добие 10.0

Прочитај повеќе

Конечно следат вистински летни денови!

Денес времето во Охрид ќе биде постабилно со подолги сончеви периоди и потопло, максимумот на дневната температура ќе биде до 22˚С. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Услови за краткотрајни врнежи од дожд ќе се развијат во попладневните часови. Од вечерва се очекува разведрување и стабилизарање на времето, а тоа значи и пораст н

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива