Промоција на стрип албумот "Бестрашниот" од Дарко Богданов

Денес, 30 јуни, ќе се одржи промоција на стрип албумот "Бестрашниот" од докажаниот и еден од најактивните стрип автори во државата, Дарко Богданов. Промоцијата ќе се случува во КИЦ "Култура 365" , а почетокот ќе биде во 20 часот.

Прочитај повеќе

Измени: Tрговците во туристичките места ќе работат во недела и на празници!

Собранието на Северна Македонија денеска ги усвои измените и дополнувањата на Законот за трговија со кој се овозможува работа во недела и државни празници на сите трговци на мало и на големо во туристичките места, утврдени со Законот за туристичка дејност, објави на Фејсбук министерот за економија Крешник Бектеши.Според министерот, со измените и

Прочитај повеќе

Координиран состанок на претставници од локалната власт и СВР Охрид во пресрет на туристичката сезона

Со координирани активности на надлежните служби ќе се настојува да се решаваат комунално- сообраќајните проблеми во Охрид летово. Ова беше заклучено на денешниот работен состанок што Секретарот на Општина Охрид, Александар Китески го одржа со претставници од Локалниот инспекторат и од СВР – Охрид, непосредно пред официјалниот старт на летната тури

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива