Синоќа заврши јубилејното Распеано Рибарче (фото-галерија)

Синоќа во преубава атмосфера и преполна сала, во Центарот за култура Григор Прличев, се одржа јубилејното издание на фестивалот Распеано Рибарче. Годинава овој фестивал на детската песна прослави 20 години од своето прво емитување, и во таа чест, понуди вечер за паметење

Прочитај повеќе

Вечерва завршна вечер од фестивалот на детски песни Распеано Рибарче!

Вечерва е завршната претстава од јубилејното Распеано Рибарче 2018! Бидете и вие дел од ова фестивалче на детски песни, присуствувајте заедно со вашите дечиња или внучиња, во

Прочитај повеќе

Да ја покажеме уште еднаш хуманоста на дело - сите да помогнеме за малата Мила!

Мобилизацијата на охриѓани за помош на малата Мила продолжува и овој викенд. На Градскиот плоштад Св.Климент Охридски во Охрид, сабота од 12 ч. Младите на Црвен крст Охрид и охридските музички уметници, поединци и групи, ќе имаат свој настап со изведба на познати музички нумери, а волонтерите на Црвен крст Охрид ќе собираат финансиски прилози за

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива