Еве со кои наслови охридската библиотека го збогати книжниот фонд

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови:“Поранешниот ти” – Луиз Вос“Долината на стравот” – Артур Конан Дојл“Сребрениот куфер” – Тери Тод“Морам да знам” – Карен Кливленд“Јас сум Малала” – Малала Јусафсај“Се што чуваме” – Кери Лонсдејл“Без сон” – П. Д. Џејмс“Безнадежно” – Колин Хувер“Исповеди” – Колин

Прочитај повеќе

Деновиве низа концерти на Интернационалниот младински оркестар BISYOC во Македонија

Интернационалниот младински оркестар BISYOC, кој за првпат престојува во Македонија, ќе одржи низа концерти почнувајќи од вторник 30.07. па се' до недела,04.08.2019 година. Имено,овој оркестар, како што стои во нивната биографија, промовира највисок степен на културна и социјална интеракција помеѓу младите луѓе од различни земји - преку создавање

Прочитај повеќе

Вонредна крводарителска акција на Црвен крст - Охрид

Со цел обезбедување на доволни количества крв и крвни продукти за потребите на пациентите во здравствените установи во Охрид во летниот период, Црвен крст Охрид организира вонредна крводарителска акција која ќе се реализира на 30.07.2019 (вторник) во просториите на ОСУ Св.Климент Охридски-Гимназија во периодот од 10-13 ч.

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива