СРЕЌНА НОВА 2021 ГОДИНА!

Новата година е на прагот. Тивко, исцрпено, старата година си заминува, но нема да го коментираме нејзиното досегашно присуство. За никогаш да не се повтори. 2021 нека биде година на ослободување на чувствата, сетилата, љубовта, година на добро здравје и хармонија! Нека ви донесе душевен мир, бериќет и реализирање на сите ваши желби и очекувања!

Прочитај повеќе

Рецепт: неизбежната Руска салата во ЗДРАВА верзија!

Сите сме свесни дека руската салата е калориска бомба, составена од големи количества намирници кои се далеку од здрави и хранливи: мајонез, различни салами, кашкавали и така натаму. Така, свесни сме и дека треба да ја избегнуваме руската салата, особено во поголеми количества или ако имаме некакви здравствени проблеми или проблеми со килограмите.

Прочитај повеќе

И за време на празниците уживајте со најдобрите пријатели - книгите! Еве кои се најнови наслови во охридската Библиотека

Во НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид годинава и покрај пандемијата од Ковид – 19 благодарение на Министерството за култура кое одвои највисок буџет досега за набавка на нови книги од недела во недела можевме и можеме драги читатели да ве израдуваме со бројни актуелни наслови. Така е и во овој претпоследен ден од декември и од оваа 2020 годи

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива