Промовирана стихозбирката "Позајмениот куфер" од Н... 01.10.2022 Во НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид во присуство на бројна публика беше промовирана стихозбирката „Позајмениот ку... Види детали
Во понеделник забрането паркирање на "Даме Груев" ... 01.10.2022 Се известуваат жителите од улица „Даме Груев“ и останатите охриѓани дека во понеделник на 03.10. 2022 година околу пот... Види детали
Промоција на стихозбирката "Позајмениот куфер" од ... 28.09.2022 Утре – четврток од 12.00 часот во НУ Библиотека „Григор Прличев“ ќе биде промовирана стихозбирката „Позајмениот куфер“ о... Види детали
И оваа среда нови наслови во НУ Библиотека „Григор... 28.09.2022 НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид и оваа недела ви препорачува пет нови наслови кои од денеска можете да ги зајмит... Види детали
Учесниците на 13-тата Школа за млади лидери во пос... 26.09.2022 Учесниците на 13тата Школа за млади лидери која е во организација на поранешниот претседател на Република Македонија, Ѓо... Види детали
Средба помеѓу директорите на општинските училишта ... 26.09.2022 Во просториите на Општина Охрид, денес, се одржа средба на која присуствуваа градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пец... Види детали
Види ги сите нови блог статии