Препорачано

Фото на насловна - охридското корзо, 1979 година

Време е за нова фотографија на нашата насловна страна. И овој пат тоа е фотографија од минатото на Охрид, за да се потсетиме колку и како градот некогаш живеел, но истовремено да им покажеме на помладите генерации како се развивал Охрид низ годините. Охридското корзо секогаш пленело со својата убавина, со бројните дуќани, со младите кои раст

Прочитај повеќе

Рецепт - енергетски бомбици во три варијанти!

Денес ви претставуваме 3 типа на енергетски бомбици, подготвени од екстра здрави намирници. Овие ,,бомбици” уште еднаш ќе ни докажат дека здравата храна може да биде и тоа како вкусна!Подготовката на денешните рецепти не подразбира никакво третирање на состојките со температура (печење, варење итн.), па тоа освен што ќе задржи плус хранливи мате

Прочитај повеќе

Ова е најпаметната заштитна маска во светот!

Познатиот производител на гејминг лаптопи, монитори и периферен гејминг хардвер, Razer, на годинашниот виртуелен саем за електроника CES претстави еден производ кој нема многу врска со видеоигри. Имено, Razer го претстави прототипот на заштитна маска наречена Project Hazel, која користи и некои од технолошките решенија кои се користат кај гејминг х

Прочитај повеќе