Бадниковите поворки со црвен тепих на хуманоста

Втора година по ред, Бадниковите поворки на радост, коишто вообичаено вклучуваат директно учество на стотици деца, ќе бидат заменети со големи хуманитарни акции, бидејќи пандемиските услови налагаат воздржување од групирање. Божикната радост, љубов, топлина и добрина во целиот претпразничен период и за време на Бадник и Божик, ќе се шири во вид на

Прочитај повеќе

Новогодишна честитка на градоначалникот на Општина Охрид Кирил Пецаков

Со желби следната година да биде подобра, посреќна, побезбедна и попросперитетна, градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков, Ви ги честита Новогодишните празници…

Прочитај повеќе

Од празничната кујна на Виолета - ванилици во Новогодишно руво

Нашата драга Виолета, денес, предпразнично, ни подготви ванилици во новогодишно руво🎄🎄🎄Со вас споделуваме што се е потребно и како се подготвуваат овие ванилици: 250 гр маргарин1 јајце1 лажица екстракт од ванила5 лажици шеќер450 гр брашноСе меси, се сучи кора и со форми по ваша желба се сечат.Се печат околу 15 минути на 180°СЗа декора

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива