Во недела на Охрид ТрчаТ запишете се во Националниот дарителски регистар на коскена срцевина

Во недела, на 2 јуни, за време на одржувањето на Охрид Трчат, заинтересираните граѓани ќе може да се обратат на штандот на Клиниката за хематологија и да се запишат во Националниот дарителски регистар на коскена срцевина. На штандот ќе бидат ангажирани стручни тимови од Универзитетската Клиника за хематологија-Скопје и Институтот за Имунологија

Прочитај повеќе

Попладнево изгоре `Козата на комшијата` во с.Елшани

Познатото туристичко место, етно ресторанот `Козата на комшијата` сместено во прекрасната природа на селото Елшани, денес изгоре во голем пожар. Пожарот се случи пред неколку часа, а официјална информација за причините и предизвикувањето на истиот до сега нема.

Прочитај повеќе

Утре промоција на „Цветот -психосеанса-“ од Смиле Наумоски – Брсјак

Утре (четврток, 30 мај) во НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид од 13 часот ќе се одржи промоција на новата книга поезија од Смиле Наумоски Брсјак „ЦВЕТОТ – психосеанса – “.Промотор на книгата ќе биде Мерсиха Исмајлоска, а стихови ќе чита Александра Алексијевска.Книгата е илустрирана со слики в

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива