Од кујната на Виолета - Чизкејк

Денес во нашата кујна Виолета ни подготви уште едно слатко задоволство, кое и вие можете да го подготвите и да ги изненадите вашите блиски. Еве што се е потребно за да подготвите чизкејк во калап број 26: 300 грама мелени бисквити150 грама маргарин50-100 мл густ сок или млеко Фил: 500 грама маскарпоне300 мл хопла100 мл млеко 200 грама

Прочитај повеќе

Нови училишни табли во ООУ "Кочо Рацин"

Со цел да се подобрат условите за одвивање на наставата, деновиве се поставени нови училишни табли во сите училници на ООУ „Кочо Рацин“. Старите и дотраени зелени табли се заменети со нови бели табли. Седствата за набавка на новиот училишен инвентар се обезбедени од буџетот на Општина Охрид.Согласно програмата за образование и во текот на наре

Прочитај повеќе

Се реконструира фудбалското игралиште во ЈП "Билјанини Извори"

ЈП “Билјанини Извори” продолжува со планираните активности во насока на подобрување на условите на спортската инфраструктура со која стопанисува и која во овој случај е дел од Спортско рекреативниот центар “Билјанини Извори”. Имено деновиве се започна со реконструкција на долгогодишното запоставено северно фудбалско игралиште и на истото се планира

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива