Човекот амфибија утре ќе се обиде да постави светски рекорд пливајќи во Охридското Езеро

Се е подготвено за утрешниот подвиг на Јане Петков и поставување на нов светски рекорд во пливање со врзани раце и нозе, во вреќа, должина од 3,5 км., во водите на Охридското езеро. На денешната ПРЕСС конференција Јане Петков кажа дека се чувствува одлично и дека е подготвен да плива врзан во вреќа и повеќе од 3,5 км. и постави нов светски рекорд

Прочитај повеќе

Настан кој задолжително треба да го посетите ова лето - Маратон на комедијата!

Ова лето културната програма на градот Охрид ќе биде збогатена со малку поинаков настан -Summer Comedy Marathon. Се работи за интензивна програма на блок комични настани со почеток од денес, (понеделник 23.07) и траење од три недели. Домаќин на настанот ќе биде култниот охридски клуб Jazz in, кој сè повеќе се афирмира како место кое нуди квалит

Прочитај повеќе

Започна седмото издание на културно-забавното лето `На зајдисонце`

Синоќа во Трпејца, македонското Сен Тропе со изложбата на слики од Свето Стефаноски и настапот на брачното дуо ДИС во присуство на голем број посетители во една летна опуштена атмосфера започна седмото издание на културно – забавното лето „На зајдисонце“. Во името на покровителот на манифестацијата Општина Охрид кој е нејзин поддржувач од самиот п

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива