Грандиозно отворање на 58-то Охридско лето (видео+фото)

Познатиот светски сопран Елена Мошук, тенорот Калин Братеску и диригентот Николае Молдовеану синоќа приредија спектакуларно отворање на 58-то издание на „Охридско лето“ на Античкиот театар во Охрид.Грандиозниот настап на двете оперски ѕвезди под диригентската палка на маестро Николае Молдовеану, придружувани од оркестарот на Македонската филхарм

Прочитај повеќе

На Ева се уште и е потребна нашата помош! Да донираме, да го спасиме младиот детски живот!

На нашата сограѓанка Ева Крстаноска, се’ уште и треба наша помош!Недостасуваат средства за лекување на 11 годишното девојче кое боледува од леукемија и потребно е да и се изврши итен оперативен зафат во Германија.

Прочитај повеќе

Изложба на фотографии од фото лов "Јас припаѓам тука "

Синоќа во кафе-бар Шила беше отворена изложба на фотографии од фото лов “Јас припаѓам тука”. Изложбата е организирана како дел од проектот “Декада на припадност” поддржан од Европска Унија, а во нејзини рамки се претставија неколкумина млади

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива