СРЕЌНА НОВА 2019 ГОДИНА!

На прагот на Новата Година, како што е ред, сите споделуваме искуства, желби и надежи за новиот почеток. Почитувани читатели и пријатели, Ќе бидеме можеби стереотипни кога ќе изразиме искрени, чисти желби и мисли за сите вас во годината која следува. Нека ни донесе многу љубов, здравје, бериќет, и умешно да се справиме со сите предизвици и иску

Прочитај повеќе

Објавен видео-записот за песната `Вечниот Бог` во изведба на детскиот црковен хор од село Велгошти (видео+фото)

На последниот ден од оваа година, во етерот е пуштен спотот кој изминатиов период се снимаше во село Велгошти по повод бадниковата манифестација `Бадникови поворки`.

Прочитај повеќе

Дочек на Новата Година на градскиот плоштад во Охрид, сепак ќе има

Дочек на Новата Година на градскиот плоштад во Охрид, сепак ќе има.На новогодишната забава на отворено ќе настапат: : Ѓоко Танески, Жармена, групите Бетис Бупс и Бекдор бенд, како и ди-џеј Петар. Дочекот на Новата 2019 година, плоштадот ќе ја збогати забавната програма за охриѓани и илјадниците домашни и странски гости , кои престојуваат во Охрид

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива