Дечињата од ЈОУДГ `Јасна Ристеска` денес на охридскиот аеродром го пречекаа Дедо Мраз (фото)

Видно возбудени, со широки насмевки на лицата, 260 деца згрижени во ЈОУДГ „Јасна Ристеска“, денеска го пречекаа Дедо Мраз кој слета на аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид.Најсаканиот дедо на Светот ги дарува дечињата со пригодни подароци и им посака среќа и весело детство во Новата Година.

Прочитај повеќе

Привремена тетоважа на веѓите без болка (комерцијална содржина)

Веѓите се сметаат за една од најистакнатите карактеристики или украси на лицето, бидејќи имаат витална улога во давање на нова дефиниција на нашето лице. Затоа секоја жена сака совршена форма на веѓи како и погусти,полни веѓи.

Прочитај повеќе

Побрзајте, билетите за големиот концерт на `Камелеон` се пред распродавање!

Концертот во чест на 20 години од постоењето на групата Камелеон е пред комплетно распродавање.- Сакаме да Ве информираме дека билетите на дел од продажните места се комплетно распродадени, а билетите можат да се купат уште на овие локации - „Тамаро 7“ маркетот на улица „АСНОМ“, населба „Бејбунар“, „Тамаро 5“ маркетот, на улицата „7-ми Ноември“,

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива