`Артистите за Сара` - утре во НУЦК `Григор Прличев` - Охрид

Утре, недела, 04.11 2018, уште еден културен настан со хуманитарен карактер, насловен `Артистите за Сара` во Центарот за култура `Григор Прличев` - Охрид. Со цел да се помогне да се обезбедат средства потребни за трансплантација на коскена срж на нашата сограѓанка Сара Настеска, охридскиот Центар за култура оргазнизира голем културен настан наре

Прочитај повеќе

Убавото време поминете го во Охрид - Apartments Nemo DeLuxe ве очекуваат со екстра ниски цени!

Искористете ги невообичаено високите температури за овој период од годината, и поминете го вашиот викенд одмор во Apartments Nemo DeLuxe во Охрид!Охрид има што да им понуди на своите посетители не само во лето, туку во секое време од годината, па доколку сакате да имате вистинско уживање и одмор, надвор од големите гужви, посетете не и во ноември.

Прочитај повеќе

`НА КРИЛЈАТА НА ЉУБОВТА` – хуманитарна свечена приредба на ЈОУДГ `Јасна Ристеска` – Охрид

ЈОУДГ `Јасна Ристеска` својот 55 годишен јубилеј ќе го одбележи со свечена приредба насловена `НА КРИЛЈАТА НА ЉУБОВТА` која ќе се одржи во Центарот за култура `Григор Прличев` во среда, 07.11.2018, со почеток во 18 часот. Претставата на која ќе учествуваат дечињата од големите (претшколски) групи ќе биде со хуманитарен карактер, со тоа што влезот

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива