Денес се реализира хуманитарната продажна изложба на БРЕИНОБРЕИН центарот

Центарот за развивање на животни вештини Бреинобреин-Црвен крст Охрид денес на Градскиот плоштад „Климент Охридски“ во Охрид реализира хуманитарна продажна изложба на домашни прехрамбени специјалитети во боите на Бреинобреин, приготвени од родителите на децата кои ја следат Бреинобреин програмата. Посетителите имаа можност да уживаат во прекрасните

Прочитај повеќе

Црквата Св.Димитрија во с.Велгошти се подготвува за големиот празник

Во црквата Св.Димитрија во с.Велгошти денес се плетеа венци од цвеќиња за претстојниот празник Митровден. Жени, жителки на Велгошти, со своите вредни раце направија цветни венци и го украсија црковниот двор, но и внатрешноста, по повод претстојниот празник Митровден. Митровден е голем христијански празник посветен на светиот великомаченик Свети

Прочитај повеќе

Бреинобреин центарот со хуманитарен настан за Сара

Центарот за развивање на животни вештини БРЕИНОБРЕИН-ЦРВЕН КРСТ ОХРИД на 04.11.2018 (недела) на градскиот плоштад „Св. Климент Охридски“ во Охрид организира хуманитарна продажна изложба на домашни специјалитети приготвени од родителите на децата кои ја следат Бреинобреин програмата во нашиот центар. Сите средства од продажбата на производите ќе бид

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива