Билјанини Извори - место кое не се заобиколува.

Најпознатиот и најопеан симбол на Охрид, секако дека се Билјанините Извори. Тие се ремек-дело на природата, а сигурно дека не постои човек кој го посетил Охрид, а ги заобиколил Изворите

Прочитај повеќе

Охридскиот плоштад вечерва (фото)

Вечерва повторно убаво и раздвижено низ центарот на градот. Пред малку настапија Камелеон, Жармена и Китроз, а концертот на Фолтин се очекува да започне во 21:30 часот.

Прочитај повеќе

Вечерва трка на келнери и многу забава во Охрид

Во рамки на проектот “Од 20-ти до 20-ти сите во Охрид”, денес охриѓани и гостите во градот ќе имаат можност да ја проследат трката на келнери, настан, кој за првпат се организира во Охрид. Основната идеја е да се организира трка на најбрзите и најдобрите келнери од охридските кафе барови, ресторани и хотели. Ќе се трча на потегот од пред ланџ бар

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива