DJ Nasty Deluxe со нов хит на стартот на летната сезона

Познатиот охридски DJ Nasty Deluxe денес ја издаде својата нова авторска песна. Темата е направена во соработка со Mathew Brabham, во Afro House ритам, и е насловена “In the Jungle”. Траката е издадена за лејблот City of Drums од Минхен, Германија.Покрај во оригиналната верзија на Dj Nasty Deluxe & Mathew Brabham, песната има и две преработки

Прочитај повеќе

Промоција на книгата "Разбој во времето" од Мирко Томовски

Денес, 26.06.2018 година (вторник) во 18:00 часот во НУ Библиотека “Григор Прличев” – Охрид ќе се одржи промоција на книгата “Разбој во времето” од Мирко Томовски.Промотори: Тоде Илиевски и Зоран Јакимоски.

Прочитај повеќе

Екипите на ЦЈЗ Охрид ќе вршат запрашување против комарци во Охрид, Дебрца, Вевчани, Дебар и Центар Жупа

Центарот за јавно здравје Охрид ги известува граѓаните кои одгледуваат пчели на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Вевчани, Дебар и Центар Жупа дека поради најава на неповолни временски услови (ветар, дожд) за утрешниот ден, најавената теристичка (од земја) дезинсекција против комарци ќе се спроведе во деновите: 27.06.2018 год.(среда), 28.

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива