Синоќа заврши јубилејното Распеано Рибарче (фото-галерија)

Синоќа во преубава атмосфера и преполна сала, во Центарот за култура Григор Прличев, се одржа јубилејното издание на фестивалот Распеано Рибарче. Годинава овој фестивал на детската песна прослави 20 години од своето прво емитување, и во таа чест, понуди вечер за паметење

Прочитај повеќе

Вечерва завршна вечер од фестивалот на детски песни Распеано Рибарче!

Вечерва е завршната претстава од јубилејното Распеано Рибарче 2018! Бидете и вие дел од ова фестивалче на детски песни, присуствувајте заедно со вашите дечиња или внучиња, во

Прочитај повеќе

Фестивал за фризура, мода и убавина во Охрид

На 25-ти и 26-ти март, Охрид ќе биде домаќин на Фестивал за фризура, мода и убавина, кој ќе се одржи во хотелот Aqualina, а ќе учествуваат престижни фризерски имиња од Балканот и Европа. Натпреварувачкиот дел на фестивалот ќе биде на 25-ти март (недела), кога учесниците ќе се натпреваруваат во: машко потстрижување, женско потстрижување, пунџа н

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива