Пробајте ја највкусната пастрмајлија во Охрид! (комерцијална содржина)

Пицерија Немо – секогаш на ваша страна!Искористете го зимскиот период и уживајте во вкусот на оригиналната пастрмајлија во Пицерија Немо и тоа по специјална цена – само 160, денари! Оној кој пробал – знае!Пицерија Немо Ве очекува! Вкусете грст задоволства, наградете ги вашите сетила! Одбраната храна е почеток на секое уживање... Пицерија Немо

Прочитај повеќе

Највкусните роденденски забави за вашите најмили и најмали закажете ги во Пицерија Немо!

Во срцето на Охрид, вкусете ја најубавата храна од италијанската и домашна кујна подготвена со многу љубов и внимание. Највкусни пици подготвени во фурна на дрва, тестенини, салати и други специјалитети, секогаш свежо подготвени за сечиј вкус!

Прочитај повеќе

НУ Библиотека `Григор Прличев` - Охрид отворена преку цел ден

НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид ги известува читателите и корисниците на нејзините услуги дека одделението за издавање книги од први септември повторно е отворено секој работен ден од 8:30 до 18:30 часот.НУ Библиотека „Григор Прличев“ отворена преку цел ден

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива