Од кујната на Виолета - рецепт за американски крофни

И денес во нашата кујна за вас претставуваме еден совршен рецепт за кој треба малку намирници, а резултатот е слатко уживање за вашите сетила. Нашта Виолета во оваа прилика со нас го споделува рецептот за американски крофни. Еве што се е потребно и како да ги подготвите: 1 јајцепрстофат сол 3 лажици шеќер 1 шолја густ јогурт со 2,8 масленос

Прочитај повеќе

Од кујната на Виолета - сараевски бурек

И овој четврток нашата неуморна и креативна Виолета подготви интересен и вкусен рецепт за вас. Еве како најбрзо да подготвите сараевски бурек: Потребно е: 750 грама брашно 1 лажица сол450 мл вода За фил:700 грама мелено месо2 главици рендан кромид солмешан зачин бибер Се меси убаво тестото и се дели на 5 топки. Секоја топка се рас

Прочитај повеќе

Од кујната на Виолета - непечена торта со банани

Нашата кујна неуморната и креативна Виолета ја збогатува со уште еден неодолив рецепт. Еве како лесно, брзо и едноставно да подготвите непечена торта со банана: Потребни се бисквити за три слоја500 мл слатка павлака200 грама шеќер2 банани исецкани на кругчиња Сите состојки заедно се м

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива