Кикстартер кампања за новиот филм на Ана Јакимска

Македонската режисерка Ана Јакимска, која е на магистерски студии по режија на игран филм на Универзитетот „Голдсмитс“ во Лондон, почна „Кикстартер“ кампања за собирање средства за снимање краток игран филм „Нема духови во туѓина“, за кој и се потребни најмалку 10.000 фунти. Кампањата ќе биде отворена до 4 мај, а снимањето треба да се случи кон кра

Прочитај повеќе

Фото на насловна - охридскиот плоштад во блиското минато

После подолг период повторно ја освежуваме нашата насловна страна со фотографија од минатото на нашиот град. Изборот овој пат го направивме од фејсбук групата "Охрид кој веќе го нема", со фотографија која за јавноста ја објави нашиот сограѓанин Милчо Георгиески, а е од поблиското минато на Охрид. Погледнете како изгледаше охридскиот плоштад во

Прочитај повеќе

Времен режим на сообраќај на улица "Пирин Планина"

Се известуваат граѓаните што живеат и гравитираат на улица „Пирин Планина“ во населба Кошишта дека заради подготвителни работи за асфалтирање на улицата, од утре 26.04.2023 година (среда) ќе биде воведен времен режим на сообраќај.Се упатува апел до граѓаните да се придржуваат на сообраќајниот режим и да се воздржат од паркирање на возилата по дол

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива