Нови осум наслови ги чекаат читaтелите

Оваа недела НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид промовира уште осум нови наслови од областа на белетристиката кои уште од денеска можат да се позајмат на пултот за издавање. Се работи за следните книги: „Некој близок“ од Кара Хантер, „Проблемот со бившите“ од Лорен Лејн, „Длабоко во темнината“ од Ен Лорет Вајт, „Се случи една есен“ од Лиса Кл

Прочитај повеќе

Во Трпејца по четврти пат Уметничка колонија

Од денеска до понеделник во организација на Здружението „За Трпејца со љубов“во Трпејца ќе се одржи четвртото издание на Уметничката колонија која и во време на Ковид -19 ќе го задржи интернационалниот карактер. Инспирани од овој неверојатно убав крај во наредните четири денови сликарските платни ќе ги обојат: Наташа Попоска – Карче, Хава Реџепи

Прочитај повеќе

Нови наслови во НУ Библиотека „Григор Прличев“ – Охрид

И на почетокот од овој месец септември правиме избор од 10 книги од областа на белетристиката кои од денес им се достапни на читателите. Топ листата ( редоследот ) е случаен, не ја одразува нивната содржина ниту популарноста на авторите. „Патувам сама“ од Самуел Бјорк „Град од пареа“ од Карлос Руиз Зафон „Без граници“ од Џим Квик „Убиј го татко

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива