Синоќа заврши јубилејното Распеано Рибарче (фото-галерија)

Синоќа во преубава атмосфера и преполна сала, во Центарот за култура Григор Прличев, се одржа јубилејното издание на фестивалот Распеано Рибарче. Годинава овој фестивал на детската песна прослави 20 години од своето прво емитување, и во таа чест, понуди вечер за паметење

Прочитај повеќе

Вечерва завршна вечер од фестивалот на детски песни Распеано Рибарче!

Вечерва е завршната претстава од јубилејното Распеано Рибарче 2018! Бидете и вие дел од ова фестивалче на детски песни, присуствувајте заедно со вашите дечиња или внучиња, во

Прочитај повеќе

Последни подготовки за јубилејното Распеано Рибарче!

Привршуваат подготовките за годинешното издание на фестивалот Распеано рибарче. Оваа година е навистина посебна за овој детски фестивал, затоа што со годинешното издание Рибарчето ќе го прослави својот 20-ти роденден. Јубилеј кој навистина заслужува поздравување. Дечињата неуморно ги подготвуваат своите сценски настапи, под палките на учителките М

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива