Денес – сончево и топло време со сосема мали шанси за краткотраен дожд

Метеоролозите за денес прогнозираат сончево до умерено облачно време, но топло! Максималната температура до 24˚С, а ќе дува ветер од североисточен правец. Зголемена облачност се очекува во попладневните часови, која може да донесе каткотраен дожд, иако шансите за врнежи се навистина мали. Имајте убав, сончев и топол ден!

Прочитај повеќе

Два дена - две спротивни времиња (фото)

После вчерашното невреме во Охрид, предизвикано од силниот ветер и огромните бранови кои го поплавија кејот, шеталиштето, градскиот парк, како и многуте летни тераси и платформи, денес е смирено, стабилно, сончево со слаб до умерен ветер, и наликува на вистинска пролет. Охридскиот фотограф Митко Лукан, направи одлична споредба на она што се случув

Прочитај повеќе

Сончево време и наредниве неколку дена

Убавото сончево време, според метеоролозите, ќе трае и оваа работна недела, се до петок кога се очекува облачно и врнежливо време, со повремени обилни врнежи. Денешниот максимум на температурата беше 10˚С, а слично време – сончево со максимални десет се очекува и утре и во среда. Од четврток настапува облачност, а максималната дневна температура ќ

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива