Денес – сончево и топло време со сосема мали шанси за краткотраен дожд

Метеоролозите за денес прогнозираат сончево до умерено облачно време, но топло! Максималната температура до 24˚С, а ќе дува ветер од североисточен правец. Зголемена облачност се очекува во попладневните часови, која може да донесе каткотраен дожд, иако шансите за врнежи се навистина мали. Имајте убав, сончев и топол ден!

Прочитај повеќе

И тогај, дојди во Охрид...

Нашиот волшебно убав град.. ве очекува.. за овој продолжен викенд, но и за секој за вас посебен ден...

Прочитај повеќе

Ексклузивна понуда од Apartments Nemo DeLuxe!!!

Apartments Nemo DeLuxe со ексклузивна понуда до своите клиенти! Секој што ќе ноќева во апартманите до 15-ти јуни, добива екстра попуст од 10% од моменталната цена!

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива