City Palace Hotel – нашиот нов, но добро познат пријател!

Ако сакате да уживате во вкусна храна, персонал кој топло ве дочекува во амбиент без маана, тогаш посетете го хотелот City Palace!Изберете комфор, чистота, услуга на ниво кое секој гостин го очекува! City Palace Hotel се наоѓа на Кеј Македонија бр.31 – совршеното место каде Вашиот одмор ќе биде претворен во вистинско уживање!

Прочитај повеќе

Денес православните верници празнуваат два празника – Св. Константин и Елена и Денот посветен на Сите Светци – Сисвети

Празник на Сите Светии – Сисвети - неделата по ДуховденОвој празник се празнува во неделата по Духовден и меѓу народот повеќе е познат како Сисвети. Празникот се однесува на сите светци. Црквата го востановила за заедничко сеќавање и празнување на сите светии. Се празнува за да им се оддаде почит на оние светци чии имиња не се познати како поради

Прочитај повеќе

За кого? За Јане!!! (фото)

Денес, 02 Јуни, со почеток во 11 часот на градскиот плоштад беше организиран мини турнир во мал фудбал, на кој главен голман беше Јане Велковски, малиот - голем херој од Скопје, лице на УЕФА ФЕР ПЛЕЈ од Македонија. Јане има десет години и само две желби – да прооди и да игра фудбал. Желбата за играње фудбал организаторите на денешниот настан се

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива