Доделени хуманитарни пакети на социјално загрозени семејства

Во пресрет на големиот христијански празник Богојавление – Водици, градоначалникот Кирил Пецаков и претседателот на Советот на Општина Охрид, Сашо Донев, доделија хуманитарни пакети на социјално ранливи семејства.Градоначалникот и претседателот на присутните им го честитаа празникот посакувајќи им добро здравје и подобра иднина за нив и нивните с

Прочитај повеќе

Меѓународна конференција "Охрид - Водици 2022"

Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков беше дел од Меѓународната конференција „Охрид- Водици 2022- Глобални трендови и предизвици“ што по 10-ти пат се одржува во очи големиот христијански празник Богојавление – Водици. Тема на годинешното случување е „Глобалните трендови и предизвици поврзани со идентитетите, културното наследство, животната

Прочитај повеќе

Привршуваат подготовките за Богојавление - Водици

На денешниот координативен состанок беше констатирано дека подготовките за претстојниот празник Богојавление – Водици се во завршна фаза.Вчера, членовите на клубот за подводни дејности „Охрид“ го чистеа дното на Охридското езеро кај Градското пристаниште, каде што ќе се положи чесниот крст. Од ЈП „Охридски комуналец“ се вклучени во темелно чисте

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива