Коалиција СЕГА објавува оглас за вработување во Младински Центар - Охрид

Наскоро на територијата на општина Охрид ќе започне со работа првиот Младински Центар кој ќе функционира согласно Законот за младинско учество и младински политики.Младинскиот центар е место каде ќе се подготвуваат и спроведуваат програми кои ќе ја подобруваат благосостојбата на младите, развојот на личниот, социјален и професионален живот на мла

Прочитај повеќе

Од кујната на Виолета - лажна баклава

Денес во нашата кујна неуморната и креативна Виолета ни подготви лажна баклава. Многу едноставно и вкусно, еве како да го подготвите овој десерт:4 јајца8 лажици шеќер1 шолја млеко1 шолја масло за јадење200 грама гриз1 шолја брашно1 шолја мелени ореви1 шолја мелени лешниципрашок за пециво Од наведените состојки се прави смеса која треб

Прочитај повеќе

Промоција на стрип албумот "Бестрашниот" од Дарко Богданов

Денес, 30 јуни, ќе се одржи промоција на стрип албумот "Бестрашниот" од докажаниот и еден од најактивните стрип автори во државата, Дарко Богданов. Промоцијата ќе се случува во КИЦ "Култура 365" , а почетокот ќе биде во 20 часот.

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива