Европа забранува следење на интернет

Во Европскиот парламент помина строгата забрана за земање податоци од граѓаните со цел огласување на интернет. Сите добро знаеме дека штом се вклучиме на интернет не опсипуваат реклами за се и сешто, „колачиња“, лажни вести и други методи кои се користат со цел да ни влезат во оперативниот систем на компјутерите, во телефоните или другите гаџети и

Прочитај повеќе

Оперативните служби веднаш на терен, се расчистува снежната покривка

Поради обилните снежни врнежи оперативните екипи на Ј.П.„Охридски Комуналец” веднаш излегоа на терен.Се интервенира според приоритет и се делува прво на повисоките места. Ангажирана е расположивата механизација, се расчистува снегот и се нанесуваат абразивни средства.

Прочитај повеќе

Од кујната на Виолета - рецепт за медени колачиња

И овој четврток нашата драга Виолета од својата кујна ни нуди еден неодоливо сладок рецепт – рецептот за медени колачиња. Еве на кој начин можете да си ги подготвите и вие: 3 јајца200 гр шеќерСе бие со миксер убаво и се додава:3 лажици мед1 мало лажиче сода бикарбона1 пециво125 гр маргарин100 гр мелени оревиСе исклучува миксерот и се до

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива