Кои се најевтините градови во Европа за викенд?

„Post Office Travel Money“ ги спореди типичните трошоци за викенд патување во 40 различни градови во Европа, што вклучува две ноќевања во хотел со три sвезди, вечера во ресторан за двајца, јавен превоз, туристичко разгледување и слични активности.Како што покажува нивниот барометар „City Cost“, во Тирана ќе потрошите најмалку од анализираните гра

Прочитај повеќе

Градоначалникот на Охрид и градоначалничката на Огроџењец потпишаа договор за партнерска соработка

Врз основа на Одлуката за збратимување на Охрид и полскиот град Огроџењец која беше донесена од страна на Советот на Општина Охрид, градоначалникот Константин Георгиески и градоначалничката на Огроџењец, Ана Пиларцук вчеравечер на пригоден настан, потпишаа Договор за партнерска соработка.Целта на договорот е развивање и зајакнување на пријателск

Прочитај повеќе

Кина ги прогласи нелегални сите трансакции со криптовалути

Кинеската централна банка објави дека сите трансакции со криптовалути се илегални, фактички забранувајќи ги дигиталните токени, како биткоин.„Бизнис активностите кои вклучуваат виртуелни валути се незаконски финансиски активности. Тие сериозно ја загрозуваат безбедноста на имотот на луѓето“, соопшти Народната банка на Кина.Кина е еден од најгол

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива