IKEA промовираше „уштипци“ за бубачки

Шведскиот бренд за мебел IKEA и непрофитната еколошка организација World Wildlife Fund (WWF) отпочнаа заедничка кампања на данскиот пазар како дел од која нудат „уштипци“ за бубачки.Базирани врз стандардните шведски уштипци од месо и нивната веганска алтернатива кои што им се служат на луѓето во рестораните на IKEA во склоп на нивните продавници

Прочитај повеќе

Heineken со целосно црна реклама која заштедува доволно енергија за мал град

Пивскиот бренд Heineken на бразилскиот пазар емитуваше целосно црна реклама, со цел да ја подигне јавната свест и да ги покани Бразилците да земат учество во компанискиот проект за зелена енергија.Како што пренесува порталот Маркетинг 365, целосно црната реклама била создадена користејќи неосветлени екрани и беше емитувана за време на бразилскиот

Прочитај повеќе

Британски моден дизајнер создаде чизми на надувување

Британскиот моден дизајнер Крег Грин создаде колекција експериментални обувки, меѓу кои и гумени чизми направени во соработка со брендот Adidas. Дизајнирани се како концептуална колекција за модната ревија есен/зима 2022, обувките се повторно осмислени во експерименталниот стил на Грин. Колекцијата содржи жолти, црни, сиви, бели, црвени, портокалов

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива