Промоција на стрип албумот "Бестрашниот" од Дарко Богданов

Денес, 30 јуни, ќе се одржи промоција на стрип албумот "Бестрашниот" од докажаниот и еден од најактивните стрип автори во државата, Дарко Богданов. Промоцијата ќе се случува во КИЦ "Култура 365" , а почетокот ќе биде во 20 часот.

Прочитај повеќе

Седмо издание на "Вдиши театар"

Тесен беше просторот во предворјето на црквата Св.Софија да ги собере сите оние кои вчера дојдоа да „ВДИШАТ ТЕАТАР“ и бидат дел од отворањето на Аматерскиот театарски фестивал „ВДИШИ ТЕАТАР“ кој во организација на Црвен крст Охрид по седми пат, како предвесник на охридското културно лето, се реализира од 22-24 јуни во Охрид. Спектакуларен беше и

Прочитај повеќе

Портрет и промоција на творештвото на Оливера Јовановска

Утре – среда во 12 часот во НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид ќе се одржи поетско - литературна средба со авторката Оливера Јовановска од Мелбурн – Австралија. Всушност во Охрид во Прличевата одаја промоторите - поетесата и познатата поранешна спикерка на МРТВ Лилјана Стоилковска и м-р Милчо Јованоски, директор на охридската Библиотека ќе г

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива