Крводарителска акција "Биди човечен"

Во рамки на одбележување на Неделата на Црвениот крст под мотото „БИДИ ЧОВЕЧЕН“, Црвен крст Охрид во соработка со Службата за трансфузиона медицина-Охрид, на 10.05.2022 г. (вторник) од 10-14 ч. на Факултетот за туризам и угостителство, ќе организира крводарителска акција на која својата хуманост, дарувајќи крв можат да ја искажат студентите, наста

Прочитај повеќе

"Генералка викенд" во Охрид

Во сабота на 07.05.2022 година Охрид ќе се приклучи на акцијата „ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД“ која се организира во повеќе општини во државата.Еколошката акција ја организира „Мен енд маунтен“ со поддршка на Пивара Скопје, Пакомак и Министерството за животна средина. Целта на акцијата е подигнување на еколошката свест за одговорност кон природата и за секои

Прочитај повеќе

Во сабота концерт во пресрет на големиот христијански празник Велигден

Во пресрет на големиот христијански празник Велигден, во сабота на 23-ти април 2022 година, со почеток во 19 часот на малата отворена сцена во близина на ТЦ „Амам“ ќе се одржи Велигденски концерт.На празничниот настан ќе настапат членовите на КУД „Гердан од бисери“, хорот „Весели Бисерчиња“ и ансабл „Билјана“.Концертот е под покровителство на О

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива