"Волшебна елка" - хуманитарна акција за децата кои живеат во социјален ризик

„ВОЛШЕБНА ЕЛКА“ е насловот на уште една хуманитарна акција што Црвен крст Охрид ќе ја намени за деца од социјално загрозените семејства. Во соработка со KAM Village, во просторот на овој Центар волонтерите на Црвен крст Охрид ќе накитат голема Новогодишна ВОЛШЕБНА елка, на која покрај обичните украси и лампиони ќе бидат поставени и волшебни лампи

Прочитај повеќе

Богата музичка програма за дочекот на Новата година во Охрид

Општина Охрид подготви богата музичка програма за прослава на Новата 2022 година, на која ќе настапат бројни домашни естрадни уметници.Охриѓани и гостите кои новогодишната ноќ ќе ја поминат на плоштадот „Свети Климент Охридски“ ќе може да уживаат во музичките изведби на „Ле-трик“, „Бекдор-Бенд“, „Камелеон“, „Урбан планет“, Ѓоко Танески и Татијана

Прочитај повеќе

"СТОП на домашното насилство. Биди храбра"

Во организација на сопругата на бугарскиот амбасадор во земјава, Билјана Ангелова, а со поддршка на Општина Охрид во недела (12.12. 2021) со почеток во 12 часот на плоштадот „Св. Климент Охридски“ ќе се одржи настан кој е дел од кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“Охриѓанки кои ќе бидат дел од случувањето преку порака која ќе ј

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива