Panasonic направи неуништлив лаптоп

Panasonic го лансираше Toughbook 40, лаптоп со издржливост според највисоките воени стандарди MIL-STD-810H и MIL-STD-461H и заштита од прашина и вода според IP66 нормата.Меѓу другото, тоа значи дека нема да му биде ништо ако го фрлите на бетон на висина од 2 метри, а во издржливоста е вклучена и отпорноста на ниски и високи температури. Од таа пр

Прочитај повеќе

Од кујната на Виолета - непечена торта со јагоди

И овој четврток со вас споделуваме уште едно слатко задоволство од кујната на нашата Виолета. Таа за денес ни подготви непечена торта со јагоди. Потребно: За подлога: 200 гр мелени плазма бисквити 100 гр мелени бадеми120 гр растопен маргарин 500 гр јагоди Фил: 500 гр хопла 100 гр шеќер во прав1 желатин6 лажици вода Најпрво се меша

Прочитај повеќе

Мобилни тимови на Црвен крст Охрид за поддршка на стари лица

На територијата на Општина Охрид активен е мобилен тим на Црвен крст Охрид за поддршка и помош на стари лица на возраст над 65 години, кои имаат потреба од набавка на основни животни производи, а не се во можност тоа сами да го направат. На барање на нашите постари сограѓани, мобилниот тим на Црвен крст Охрид, еднаш неделно ќе врши набавка на пре

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива