Ново детско игралиште во ООУ "Григор Прличев"

Се гради ново детско игралиште во дворот на OОУ„Григор Прличев“. На локацијата веќе се поставени најсовремени реквизити за забава и се врши поплочување на подлогата со бехатон плочки. На игралиштето ќе биде поставена и специјална гумирана подлога, која е во согласност со стандардите за безбедност.Според планираното, откако ќе завршат активностит

Прочитај повеќе

Изградбата на новата трибина на стадионот "Билјанини Извори" во завршна фаза

Градоначалникот Константин Георгиески заедно со претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини направија увид на завршните градежни активности за изградба на новата трибина на Градскиот стадион „Билјанини Извори“ во Охрид.

Прочитај повеќе

Вечерва почнува 33. Поетска ноќ во Велестово

д денеска до 22 август на повеќе локации во село Велестово и во Охрид ќе се одржи 33. издание на манифестацијата „Поетска ноќ во Велестово“.Свеченото отворање ќе биде вечерва со почеток во 21:00 часот во село Велестово, со настап на гитаристот Мартин Милески. За делото на Ристо Лазаров ќе беседи проф. Д-р Димитар Пандев, а стиховите ќе ги интерпр

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива