Градоначалникот Георгиески и премиерот Заев во посета на ОЕМУЦ "Свети Наум Охридски"

Гардоначалникот Константин Георгиески и претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска извршија увид на инвестициите кои во текот на изминатиот период беа реализирани во ОЕМУЦ „Свети Наум Охридски“.– Како локална самоуправа особено сме посветени на подобрување на условите во образованието. Реализиравме и тековно рабо

Прочитај повеќе

Јубилејното „На зајдисонце“ со нови доживувања за учесниците и за публиката

Во средата, ден по свеченото отворање трпејчани и бројните љубопитни туристи се дружеа со меѓународниот нуркачки инструктор Милутин Секулоски од Нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид.Секулоски, преполн со за публиката непознати информации околу подводниот свет и живот во Охридското Езеро беше будно следен од присутните. Вечерта под отворено небо б

Прочитај повеќе

Охрид ќе добие Младински центар

На 61-та Седница на Советот на Општина Охрид , советниците ја усвоија Предлог Одлуката за отстапување на времено користење простор и спроведување постапка за формирање Младински Центар Охрид. Оваа точка на дневен ред беше дел на предлог на градоначалникот Константин Георгиески.Со оваа одлука Општина Охрид, отстапува на времено користење про

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива