Ваучерите за домашен туризам ќе бидат поделени следната недела

На сите граѓани што аплицирале и што ги исполнуваат условите за добивање ваучер за домашен туризам ќе им бидат врачени во текот на наредната недела и нема да важи условот „прв дојден, прв услужен“ што се применуваше досега, најави денеска министерот за економија Крешник Бектеши.„Министерството за економија во соработка со Министерството за финанс

Прочитај повеќе

Ново во охридската Библиотека од издавачите Антолог и Топер

НУ Библиотека „Григор Прличев“од Охрид континурано ја следи најновата издавачка продукција во земјава, ги купува и обработува најбараните дела од областа на белетристиката. Оваа среда ви предлагаме уште осум наслови, секој засебно веруваме ќе има огромна читателска публика. Оваа мини топ листа од книги на кое не е важно местото изгледа вака: „З

Прочитај повеќе

Промовирани можностите за аплицирање на ИПАРД програмата

Начинот на аплицирање на активниот Јавен повик од мерката 7 „Диверзификација на фармите и развој на бизниси“ од ИПАРД Програмата 2014-2020 година, беше главната тема на информативно-едукативниот настан, кој во организација на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој се одржа денеска во Општина Охрид.На презентацијата

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива