Градоначалникот Георгиески оствари средба со фудбалерите на Охрид

На покана на градоначалникот Константин Георгиески, денеска, се одржа средба со членовите на управата и фудбалерите на ГФК Охрид. На средбата градоначалникот изрази голема благодарност и честитки за успешната сезона на клубот и ги увери дека поддршката на Локалната самоуправа нема да изостане и во наредната сезона.Претседателот на клубот, Љупчо Г

Прочитај повеќе

Од кујната на Виолета - рецепт за неодоливото Трилече

Денес во нашата Кујна, Виолета ни го подготви добро познатиот десерт Трилече.Овој рецепт лесно можете да си го направите и вие, бидејќи постапката е едноставна, а еве што се е потребно за подготовка: 7 јајца14 лажици шеќер2 ванилин шеќер1 прашок за пециво

Прочитај повеќе

Интензивни градежни активности на улицата "Јане Сандански"

Интензивно се одвиваат градежните работи за реконструкција на улицата „Јане Сандански“ на потегот од крстосницата со булевар „Туристичка“ до крстосницата со улиците „Сирма Војвода“ и „Даме Груев“.Во моментот се работи на изведба на нова главна водоводна линија во должина од 700 метри и две секундарни линии од двете страни на улицата со вкупна дол

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива