Започна деветтото издание "На зајдисонце" во Трпејца

Со изложба на филигран со срма од охриѓанката Дијана Велјаноска и музичкиот настап на македонска естрадна ѕвезда Верица Пандиловска синоќа започна деветтото издание на културно – забавното лето „На зајдисонце“ во Трпејца.Општина Охрид е покровител на манифестацијата, а пред присутните се обрати заменик градоначалникот, Ристо Николески

Прочитај повеќе

ЦЈЗ Охрид - 120 активни случаи на Covid-19 во Охрид, 149 во Струга

Во последниот билтен на ЦЈЗ Охрид, за периодот од 11 до 17 јули 2020год., информираат за 120 активни случаи на Covid-19 во Охрид, 149 во Струга и 110 во Дебар. За наведениот период, ЦЈЗ Охрид излезе и со следниве податоци: Материјали (брис грло и нос) за тестирање на присуство на COVID-19 земени се од вкупно 282 лица и тоа по место на живеење:

Прочитај повеќе

Деветто издание "На зајдисонце" во Трпејца

На 20 јули, во организација на Здружението „За Трпејца со љубов“ со почеток во 20:30 часот ќе започне новото издание на Културно – забавното лето во Трпејца.Честа да ја отвори манифестацијата со изложба на свои ракотворби – филигран со срма ќе и’ припадне на Дијана Велјаноска од Охрид.На отворањето, во музичкиот дел со свои хитови ќе настап

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива