Денес од 13 часот бесплатен концерт на Четкар во Охрид

Во рамки на забавно-музичката празнична програма што ја организира Општина Охрид на Градскиот плоштад, денес уживајте во џез, соул и фанк забава со Владимир Василевски – Четкар. Концертот е бесплатен и закажан за 13 часот, па секако секој може да ужива во прекрасните звуци на нашиот светски познат и признат музичар. Четкар на овој попладневен

Прочитај повеќе

Доделени наградите за најубаво украсен новогодишен двор и балкон

Секретарот на Општина Охрид Игор Бежоски, денес ги додели наградите за најубаво украсени новогодишни дворови. По пристигнатите апликации, комисијата ги одбра трите најубаво украсени дворови. Првото место им припадна на Иванка и Бруно Гигер, второто место го освои Јована Бандилоска Јованоска, а третото место е на Клаудија Арсенова и годинава за прв

Прочитај повеќе

Општина Охрид: воздржете се од палење василичарски огнови на отворено!

Со цел да се превенира загадувањето на воздухот и зголемената концентрација на ПМ честичките во амбиенталниот воздух, Општина Охрид апелира до граѓаните да се воздржат од палењето на традиционалните василичарски огнови на отворено.Општина Охрид во рамки на Програмата за заштита на животната средина и природата за 2020 година презема мерки против

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива