Охридските акцијаши најдобри во Србија

Градоначалникот Константин Георгиески, денеска имаше средба со младинската бригада од Акцијашкиот клуб „Брег на младоста“ од Охрид, која учествуваше и беше прогласена за најдобра на Младинската работна акција „Рибариќ“ што се одржа од 14 до 21 јули во Нови Пазар, Република Србија. На средбата, градоначалникот Георгиески на бригадирите и

Прочитај повеќе

Побарајте ги новите наслови во охридската Библиотека

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови:“Маслинката” – Лусинда Рајли“Жонглер” – Зорана Шулц“Долга летна ноќ” – Кери Елкс“Како да го запреш времето” – Мет Хејг“Дневник на генијот” – Салвадор Дали“Афирматори на културата” – Симона Ковалаковски“Госпоѓица Лонлихарт” – Натаниел Вест“Допрено време” – Благо

Прочитај повеќе

Изложба на фотографии `Jumping together` во Охрид

Општина Охрид во соработка со Амбасадата на Израел во Република Северна Македонија во сабота на 27-ми јули 2019 година ќе организира изложба на фотографии „Jumping Together” oд израелскиот амбасадор во нашата земја Дан Орјан.Изложбата ќе се одржи на малиот плоштад кај „Долна Порта” со почеток во 21 часот.Оваа изложба за прв пат била претставена

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива