Промовиран видео записот за темата `Спомени` на дуото Горан Папаз и Танче Гроздановски

Спомени е новиот сингл и воедно најава, за новиот проект на дуото Горан Папаз и Танче Гроздановски. Се работи за емотивна и елегична мелодија која е инспирирана од убавите моменти кои им се случувале во минатото, на двајцата музичари.Отсвирена е само од саксофон и гитара. Автор на музиката е Горан Папаз а за аранжманот и продукцијата се погрижи Т

Прочитај повеќе

Денес претежно облачно и посвежо време

Денес во Охрид времето е претежно облачно, а дневниот максимум ќе достигне до 9°С. Слично време се очекува и наредниве денови, до крајот на неделава, со тоа што ќе бидат зголемени сончевите периоди, а максималните дневни температури ќе се искачат до 14°С.

Прочитај повеќе

Еве кои се најновите наслови во охридската Библиотека

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови:“Тарантула” – Боб Дилан“Долините на душата” – Кире Неделковски“Волшебници на перфектот” – Санде Стојчевски“Во рогот на волот” – Блаже Миневски“Украдена невеста” – Гоце Ѓоршовски“Завет. Јад” – Глигор Стојковски“Охрид – од Чинарон до Чинарот” – Миле Д. Миќуновиќ“

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива