Пицерија Немо – вистинско место за незаборавни роденденски забави!

Најубавите роденденски забави за вашите најмили направете ги незаборавни во Пицерија Немо!Пицерија Немо е местото каде ќе ги вкусите најубавите пици подготвени во фурна на дрва, највкусните пилешки крилца, повеќе видови тестенини, салати и палачинки – сето тоа во најтопол амбиент кој ќе ги исполни вашите незаборавни мигови. Не двоумете се и вкусе

Прочитај повеќе

Вечерва промоција на книгата„Македонска разгледница“ од Гоце Џуклески

Денес, 25 октомври, во НУ Библиотека „Григор Прличев“ - Охрид ќе биде промовирана книгата од областа на музиката „Македонска разгледница“ од проф. д-р Гоце Џуклески. Книгата содржи 31 мелографски записи на исто толку ора. Со промоцијата на книгата Џуклески истовремено одбележува 40 години од своето музичко творештво и присуство на естрадата.

Прочитај повеќе

Промо-тура "Охрид 2019"

Од утре до 28 октомври, Охрид ќе биде домаќин на промо – тура „Охрид 2019“, што ја организира локалната самоуправа.Целта на активноста е приближување на туристичкиот потенцијал и понуда на Охрид до граѓаните на Италија особено на оние кои живеат во регионот на Ми

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива