Во сабота хуманитарна продажна акција на Црвен крст Охрид и Комфи Ангел од Прилеп

Во рамки на своите хуманитарни активности Црвен крст Охрид во соработка со компанијата Комфи Ангел од Прилеп ќе организира хуманитарна продажна акција на високо квалитетните производи на оваа реномирана компанија, која ќе се реализира на 18.08.2018 (сабота) на плоштадот „Крушевска Република“ (Чинар). Во периодот од 9-17 ч. ќе бидат изложени надалек

Прочитај повеќе

Убавина која нема цена

Уште една од многуте фотографии кои пленат со убавината и умешноста на доловување моменти од прекрасниот Охрид. Вљубеникот и редовниот посетител на нашиот град, Драган Нешиќ

Прочитај повеќе

Нови наслови во охридската Библиотека - еве кои се

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови: “Сестрата од сенка” – Лусинда Рајли “Снешко” – Ју Несбе “Некој што вреди да умре” – Питер Свансон “Совршената замена” – Грир Хенрикс “Можеби никогаш” – Колин Хувер “Тој рече, таа рече” – Лорен Лејн “Улица диши длабоко” – Игор Џамбазов “

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива