Билјана Тодороска – "Сите мои чувства се огледуваат во рачните изработки накит"

Со нејзината ведрина, скромност, сталоженост, Билјана секогаш ќе ја посакате за свој соговорник. Токму ваквата природа и дала можност трпеливо и успешно да го гради својот занает со кој активно се занимава веќе осум години. Билјана изработува накит и други модни додатоци во техниката позната како сутаж - начин на изработки кој е многу специфичен

Прочитај повеќе

Промоција на двојазичната книга “Соѕвездие” / “Сазвежђе” во НУ Библиотека “Григор Прличев” – Охрид

На 5 јули 2018 година (четврток) во 19:00 часот ќе се одржи промоција на двојазичната книга “Соѕвездие” / “Сазвежђе” во НУ Библиотека “Григор Прличев” – Охрид.

Прочитај повеќе

Синоќа заврши меморијалниот турнир во мал фудбал ˵Ѓоко Чингоски˵ во с. Велгошти (фото)

Синоќа се одржа финалето на меморијалниот турнир во мал фудбал ˵Ѓоко Чингоски˵ во село Велгошти. Во финалната игра силите си ги одмерија екипите на Пица Атлантик и Мир Мисс, а со победнички успех се закити екипата на Пица Атлантик која го совлада противникот со 5:2. По завршувањето на натпреварот и прогласувањето на победниците, свое обраќање

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива