Денес – сончево и топло време со сосема мали шанси за краткотраен дожд

Метеоролозите за денес прогнозираат сончево до умерено облачно време, но топло! Максималната температура до 24˚С, а ќе дува ветер од североисточен правец. Зголемена облачност се очекува во попладневните часови, која може да донесе каткотраен дожд, иако шансите за врнежи се навистина мали. Имајте убав, сончев и топол ден!

Прочитај повеќе

Положено свежо цвеќе пред споменикот на Светите Браќа

Денес пред споменикот на светите браќа Кирил и Методиј беше положено свежо цвеќе, во знак на чествувањето на 24-ти мај, денот на Македонските просветители. Нека е за многу години!

Прочитај повеќе

Во сабота последен натпревар на ГФК Охрид Лихнидос за пролетната сезона

Во сабота, на 27-ми мај ќе се одигра последниот натрпевар во пролетната сезона од ТМФЛ – југозапад, на младите фудбалери од ГФК Охрид-Лихнидос, кој ќе се одржи на Градскиот стадион во Струга, каде охриѓани ќе бидат пречекани од екипата на Влазними Струга.

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива