Силниот ветер создаде огромни бранови кои го преплавија кејот (фото-галерија)

Силниот ветер кој денес го зафати охридскиот крај, предизвика голема разбранетост на езерото, чии бранови го преплавија шеталиштето и градскиот парк. Времето е претежно облачно со повисока температура од вчера, чиј максимум ќе достигне до 18˚С, но ветерот оневозможува уживање покрај кејот и потоплото време.

Прочитај повеќе

Охридска вонвременска убост

Охрид има убавина, природа, шарм, кои не се мерат со изминувањето на времето, бидејќи во секој документиран период можеме да се насладуваме на вредностите со кои се забележал моментот од поблиското или подалечно минато. Една таква фотогрфија со нас сподели и нашиот сограѓанин Митко Лукан,

Прочитај повеќе

Во сабота уште еден натпревар од Третата македонска фудбалска лига во Охрид

Во сабота градскиот фудбалски клуб Охрид Лихнидос ќе биде домаќин на уште еден натпревар од Третата македонска фудбалска лига (југо-запад), кога на теренот од спортско-рекреативниот центар Билјанини извори ќе ја пречека екипата на ФК Фљамуртари 1968 од Радолишта. Почетокот на натпреварот е закажан за 14 часот. Бидете и вие дел и поддршка на спортс

Прочитај повеќе

Категории

Популарни статии

Најнови статии

Архива